Facebook

VSK Humanita PrahaKordy

Oddíl sportovního šermu

Zaměřujeme se na šerm kordem. V současné době trénujeme ve Sportovním centru Univerzity Karlovy - SCUK Praha Hostivař. Nováčkům půjčujeme tréninkové zbraně i ostatní vybavení. Vrcholem sezony by měla být účast na Akademickém MČR. Studenti UK mají možnost získat zápočet na základě řádného členství v oddíle a uhrazení členských příspěvků.

AKTUALITY

Obnovení tréninků

Vážení šermři,
od příštího pondělí 18. 5. 2020 jsou tréninky obnoveny.
Těšíme se na vás!

Publikováno 12 May 2020

Tréninky v zimním semestru 2019

Vážení šermíři,

tréninky v novém semestru probíhají ve dnech:

PONDĚLÍ:    18:30 – 20:00
STŘEDA:      18:00 – 19:30

Publikováno 08 Oct 2019

Tréninky v letním semestru 2019

Vážení šermíři,

tréninky v novém semestru začínají v pondělí 7. ledna 2019 a to v časech:

PONDĚLÍ:    18:30 – 20:00
STŘEDA:      18:00 – 19:30

Publikováno 02 Jan 2019

<< Previous 1 2 3 4 Next >>

Powered by CuteNews

TRÉNINKY ŠERMU

Maska

NÁBOR PROBÍHÁ CELÝ ROK!

Náplní tréninků je rozcvičení, trénink šermířských nohou, práce u terče, případně individuální lekce s trenérem pro pokročilejší, konečné protažení a kompenzace.

PONDĚLÍ: 18:30 – 20:00
STŘEDA:   18:00 – 19:30


Sportovní šerm se sport vhodný jak pro muže, tak ženy. Stačí se kdykoliv přijít podívat na trénink nebo nás rovnou kontaktovat. Přihlášku naleznete zde.

O SPORTOVNÍM ŠERMU

Kevlar

SPORTOVNÍ ŠERM

Sportovní šerm je moderní sportovní disciplína s bohatou historií a zajímavou současností. Šermuje se kordem, fleretem a šavlí. Existují tři typy držení: Belgické, Francouzské, Italské. Šermují muži i ženy všemi zbraněmi a nejrozšířenější zbraní je kord. Zásahy jsou zaznamenávány elektrickým zařízením, nazývaným u nás „aparát“. Na turnajích se šermuje nejprve na 5 a později na 15 zásahů. Šermířský oblek i maska musí odolat síle 1600 N. Jako jeden z mála sportů nechyběl nikdy na novodobých Olympijských hrách. Šermíře ve světě sdružuje FIE (Federation Internationale d´Escrime) a u nás existuje Český šermířský svaz. Oficiálním šermířským jazykem je francouzština, ve které rozhodčí vede zápas. Nejlepšími v šermu jsou Francouzi, Italové, Rusové, Ukrajinci, Maďaři či Korejci. Díky dlouhověkosti šermířů se dá začít v každém věku, přičemž neexistuje ideál šermíře – dobrým šermířem se může stát opravdu každý.

KONTAKT

Fotka kontaktu

Ing. Leona Pokorná

Předsedkyně oddílu

Zajišťuje organizační záležitosti oddílu. Svou šermířskou kariéru prožila během studií na Vysoké škole ekonomické během zápočtové výuky.


Tel.: 606 227 610

Fotka Jana Kvíčaly

RNDr. Jan Kvíčala

Šéftrenér

Nejdéle aktivně působící člen. Působí nejen jako trenér ale i rozhodčí na domácích soutěžích. Ve své aktivní kariéře se věnoval především šermu fleretem a kordem.

Fotka Richarda Pokorného

Ing. Richard Pokorný

Trenér

Několikanásobný Mistr České republiky, Akademický Mistr České republiky, medailista z Mistrovství Evropy 2017, Vítěz SP Vancouver s národním týmem.


Tel.: 607 732 632